Co je krásnějšího než westík? Dva westíci!

Paraziti

7. srpna 2011 v 21:27 |  Nemoci
I ten nejpěstěnější westík se dostane do kontaktu s blechami nebo klíšťaty. Při každém kartáčování jej prohlédněte, abyste eventuálně mohli včas něco proti parazitům podniknout. Jistou ochranu proti blechám poskytuje obojek proti blechám, který je k dostání v odborných obchodech s chovatelským zbožím. Nabízejí se i tablety a tinktury, které působí jako prevence, před těmi vás však varuji, protože škodí nejen hmyzu, nýbrž i pejskovi.


Klíšťata
Jsou aktivní pouze v teplejších ročních obdobích, zakousnou se pevně psovi do kůže a nasávají jeho krev. Odstraníte je tím, že je uchopíte pinzetou nebo kleštičkami na klíšťata za zadeček a proti směru hodinových ručiček vytočíte z postiženého místa. Při vytahování nesmí zůstat v ráně vězet hlavička klíštěte s ústy. Mohlo by dojít k zanícení. Klíšťata mohou přenášet i choroby jako je například borelióza, infekční onemocnění, které v mnoha případech vede k zánětu kloubů psa.


Blechy
Pokus se váš westík často drbe, má blechy. V jeho bílé srsti jse dají snadno najít. Že má pes blechy, poznáte bezpečně podle blešího trusu v srsti: malé tmavé tečky, které na vlhké bílé látce zanechávají červené flíčky. Posypte psa pudrem proti blechám a po týdnu proceduru opakujte: v srsti totiž mohou být bleší vajíčka, která se při prvním ošetření nepodařilo zahubit. Ošetřete i místo na spaní a okolí westíkova pelíšku. Opakujte po jedno týdnu, když se vylíhne nová generace blech. Blechy sice nepřenášení žádné nemoci, jsou však hostiteli tasemnice. Sežere-li pes blechu, může tak dostat tasemnici do těla. Z tohoto důvodu je třeba po každém napadení blechami psa i odčervit.Zdroj: Ingrid Bolle-Kleinbubová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama