Co je krásnějšího než westík? Dva westíci!

Hotové krmivo

6. srpna 2011 v 14:38 |  Správná výživa
Hotové krmivo má spoustu výhod: jeho příprava je rychlá a bezproblémová a obsahuje všechno, co pes potřebuje: na základě dlouholetého výzkumu bylo vyvinuto optimální složení krmiva pro psy.
Hotové krmení se na trhu nabízí jako vlhké, polosuché a suché. Prodávají se vločkové a zeleninové směsi k přimíchání do vlhkého krmení, rozmanitost pamlsků je takřka nepřeberná. Každý chovatel se na základě svých mnohaletých zkušeností rozhodne pro určité produkty a rád vám je doporučí.

Vlhké a konzervované krmivo:
je kompletní krmivo, které obsahuje všechny důležité živiny. Obsah vody činí 75%. K dostání jsou dva druhy:

  • Krmivo, které obsahuje především maso, popřípadě proteiny (svalovina, bachory, srdce, játra a plíce).
  • Krmení, které je obohaceno uhlohydráty v podobě obilovin (rýže, ječmen, oves, pšenice nebo kukuřice). Krmení v konzervách byste měli vždycky smíchat se zeleninovými nebo obilnými vločkami (2/3 vlhkého krmiva, 1/3 vloček), abyste předešli u westíka průjmu.

Polovlhké a suché krmivo:
jsou v poměru ke krmivu v konzervách podstatně koncentrovanější a energeticky bohatší. Obsah tekutin je pouze 10 až 20% u suchého krmiva a 25 až 30% u polosuchého krmiva. Pokud tedy pes dostatečně nepije, odnímá jeho tělu suché krmivo vlhkost a zatěžuje ledviny. Dejte mu tedy k dispozici dostatek tekutin.

Můj tip:
Já své westíky krmím vyváženou kompletní stravou, která obsahuje 40% masa. Nemíchám ji ale s teplou vodou, jak doporučuje výrobce, nýbrž připravím vývar z masa (100 g nadrobno nakrájeného masa pro westíka), se kterým smíchám hotové krmivo na kaši. Tak to mým psům chutná lépe. Jako změnu ke kompletnímu krmivu dávám psům suché krmivo, které asi 30 minut namáčím ve vývaru z masa. Tím, že krmivo namočím, zabráním tomu, aby pes dostal málo tekutin.
Až do věku 20 měsíců dostávají mí westíci denně kalcium (množství je závislé na přípravku).Zdroj: Ingrid Bolle-Kleinbubová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama