Co je krásnějšího než westík? Dva westíci!

Druhy výstav a tituly

10. srpna 2011 v 18:37 |  S westíkem na výstavu
Chovatelé navštěvují výstavy psů z rozličných důvodů. Chtějí svého westíka představit veřejnosti. Získají kontakt k jiným chovatelům a milovníkům tohoto plemene a mohou porovnávat výsledky chovu. Obdrží povolení hocuv. A jejich westík může získat titul!


Druhy výstav a tituly
U oficiálně uznávaných chovatelských výstav Klubu teriérů, tedy akcí pořádaných Českomoravskou kynologickou unií a FCI, se podle velikosti pořadatele a účastníků udělují rozličné tituly nebo osvědčení.

Speciální výstava
Speciální rozhodčí posuzuje jedno nebo více plemen, jejichž chov řídí jeden klub. Propůjčuje se titul CAJC (Certificat d'Aptitude au Championat, tj. čekatelství na národní šampionát krásy). Psi ve věku 9 až 18 měsíců mohou získat CAJC pro mladé psy, tedy čekatelství na šampiona mladých.

Národní výstava
Účastní se jí psi všech plemen, Udělují se tituly ve třídě mladých CAJC, třídě otevřené a třídě šampionů CAC.

Mezinárodní výstava
Účastníky jsou psi všech plemen. Navíc k CAC se uděluje ještě CACIB (Certificat d'Aptitude au Championat International de Beauté, tj. čekatel způsobilosti pro mezinárodní šampionát krásy).

Titul šampion

  • Český šampion. Čtyři tituly CAC u nejméně třech různých rozhodčích na nejméně třech různých výstavách, z toho 2 tituly z mezinárodní výstavy. Mezi prvním a posledním CAC musí uplynout 366 dní.
  • Šampion mladých. Čtyři tituly CAJC u nejméně třech různých speciálních rozhodčích v nejméně třech různých soutěžích.
  • Mezinárodní šampion krásy. Čtyři tituly CACIB v nejméně třech různých zemích - jeden z nich ve své vlasti - od nejméně třech různých rozhodčích. Mezi prvním a posledním CACIB musí uplynout 366 dní.Zdroj: Ingrid Bolle-Kleinbubová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama