Co je krásnějšího než westík? Dva westíci!

Dovolená s westíkem nebo bez něho?

5. srpna 2011 v 20:01 |  Nebezpečí v domě a v bytě
Dovolená s westíkem nebo bez něho?


Před každou dovolenou si klademe otázku: pojedeme se psem, nebo ho necháme doma? Odpověď závisí pochopitelně na tom, co je cílem dovolené. Pokud ji chceme strávit v Evropě, má smysl vzít psa s sebou. Existují ale evropské země (Anglie, Irsko, Norsko a Švédsko), které mají přísná karanténní opatření. Za znemožňují, abyste psa s sebou vzali.
Pokud plánujete dalekou cestu nebo cestu ryze poznávací (města, kultura), měli byste si rozmyslet, zda by nebylo lepší nechat psa u přátel, příbuzných, sousedů nebo v krajním případě v penzionu pro zvířata.

Cestování autem:
Westíci autem jezdí rádi. Patří, stejně jako děti, na zadní sedadlo. Tam by měl být pes připoután. V chovatelských potřebách nabízejí různé možnosti. Westík je příliš zvědavý na to, aby mohl zůstat ležet na zemi před sedadlem spolujezdce. Naplánujte si pro westíka i pravidelné přestávky během jízdy, aby se mohl proběhnout.

Cestování vlakem:
pro psa musíte zakoupit dětskou jízdenku a můžete jej vzít s sebou do kupé, pokud spolucestující nemají nic proti tomu.

Cestování letadlem:
Westík musí cestovat v transportním boxu v nákladním prostoru, protože překračuje maximální hmotnost, se kterou se smí psi do prostoru pro cestující. Za jistých okolností však může být cesta v nákladním prostoru pro vašeho pejska šokem.

Pes zůstane doma:
Pokum mezi svými přáteli a známými nenajdete nikoho, kdo by během vaší nepřítomnosti mohl o pejska pečovat, můžeze si dát inzerát do novin a pokusit se tak někoho sehnat. Můžete se zkusit domluvit i s jiným majitelem psa, že byste mu jej na oplátku opatrovali během jeho dovolené. Budou-li však oba psi stejného pohlaví, mohou nastat problémy, protože domácí pes bude bránit své teritorium. Dáte-li psa do penzionu pro zvířata, měli byste jej bezpodmínečně předem navštívit. Porovnejte několik z nich, promluvte s vedoucími a prohlédněte si psy. Dávejte pozor na to, zda jsou v dobrém stavu, je o ně dobře postaráno a zda působí spokojeným dojmem. V každém případě by mělo být umístění psa v penzionu opravdu tou krajní možností, protože násilným držením v cizím prostředí trpí a myslí si, že už zbytek života bude muset strávit bez svých milovaných lidí a známého prostředí. Psovi nevysvětlíte, že jej za pár dnů zase vyzvednete.

Zdroj: Ingrid Bolle-Kleinbubová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama