Co je krásnějšího než westík? Dva westíci!

Základní pravidla výchovy psa

30. srpna 2009 v 18:04 |  Výcvik

Základní pravidla výchovy psa


Důležitá je důslednot. Výchova westíka vyžaduje trpělivost, vytrvalost, čas a především důslednost. Co pes smí a co ne, musí být řečeno jasně hned na začátku a dodržováno všemi rodinnými příslušníky. Všichni by se také měli sjednotit na stejných výrazech, jimiž budou udělovat pejskovi povely nebo jej chválit či kárat. Nezapomeňte na to, že westík je tvrdohlavec. Pokud se mu jednou podaří si svou vůli prosadit, bude se o to pokoušet znovu a znovu. Nezpůsoby, jako je například žebrání u stolu, proto likvidujte ihned v zárodku.

Pes je smečkové zvíře
Smečka dodržuje pevná pravidla, která poskytují jednotlivým psům jistotu a bezpečí, protože každý z nich má své místo v hierarchii. Jen vůdce smečky určuje, co se bude dít. Od svého lidského vůdce smečky tedy očekává pes naprosto jasná pravidla. Musí vědět, co má jednou provždy zakázáno a jaké chování se od něj očekává. Neautoritativní výchovné metody u psa neobstojí. Pes se učí zkušeností. To příjemné chce opakovat co nejčaštěji, nepříjmnému se vyhýbá.

Bití není žádným výchovným prostředkem.
Westík se jenom stane plachým, bázlivým a nedůvěřivým. Mnohem váce chvalte dobré chování a to špatné potrestejte hlasitým slovem. Přípustný trest pro psa je ten, když jej krátce chytíme za šíji a zatřepeme jím.zdroj: Westík - Ingrid Bolle-Kleinbubová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama