Co je krásnějšího než westík? Dva westíci!

Přivykání a běžný den s westíkem

27. srpna 2009 v 19:50 |  Začátky, nákup westíka

Přivykání a běžný den s westíkem


Už je to tady: štěněti je osm, devět týdnů a vy si jej můžete vyzvednout od chovatele. Tím začíná pěkná, vzrušující doba, ve které však musíte westíkovi přizpůsobit i váš běžný den.


Cesta do nového domova

Pokud vyzvedáváte štěně od chovatele autem, měli byste na to být dva. Jeden bude řídit, druhý chovat čiperné štěňátko během jízdy na klíně. Dávejte pozor, aby nebylo vystaveno průvanu, na to je westík citlivý. Vezměte s sebou i starý ručník, může se stát, že se to malé od rozrušení poblinká. Pokud použijete veřejný dopravní prostředek, měli byste štěňátko nést v uzavíratelném transportním boxu (z chovatelských potřeb). Jestliže má westík přijít domů jako druhý pes, je dobré vzít prvního psa k vyzvednutí westíka s sebou, aby se poprvé setkali u chovatele, na neutrální půdě. Vyzvedávejte pejska brzy ráno. Bude pak mít čas seznámit se s novým domovem, dříve než se bude muset večer - poprvé bez matky a sourozenců - uložit ke spánku.


Můj tip:
Poproste chovatele, aby pár dnů před odebráním štěněte položil deku, na které bude později u vás doma štěně spát, do místnosti ke štěňatům. Nasákne tak štěněti známý pach, který mu pak usnadní přivykání v novém domově.


zdroj: Westík - Ingrid Bolle-Kleinbubová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama